Sök

Kontakt

Kontaktformulär

Tryserums Friskola AB

Tryserum
61595 Valdemarsvik

Kontakt Ledning


Rektor 
Camilla Andersson 070-338 72 03 camilla@tryserumsfriskola.se

Administrativ assistent (infomentor kontakt)
Sara Skullman 070-173 54 93 sara@tryserumsfriskola.se

Styrelse 2021
Hans Andersson, ordförande & föräldrakontakt hans.andersson@tryserumsfriskola.se 
Leif Jonsson, ekonomiansvarig, leif.jonsson@tryserumsfriskola.se 
Göran Karlsson, styrelseledamot, goran.karlsson@tryserumsfriskola.se
Madeleine Wiström, styrelseledamot madeleine.wistrom@tryserumsfriskola.se 
Leif Almgren, styrelseledamot leif.almgren@tryserumsfriskola.se 
Elin Lindeberg, styrelseledamot elin.lindeberg@tryserumsfriskola.se 
Stefan Karlsson, styrelseledarmot stefan.karlsson@tryserumsfriskola.se

Kontakt Personal

Personal på förskoleavdelningen Svanen 
telefon nr: 076-035 42 70 
Sara Nyman, barnskötare 
Lena Jansson, 

Personal på förskoleavdelningen Tranan 
telefon nr: 076-022 28 66 
Johanna Sallerbäck, förskollärare
Alma Österholm, barnskötare alma.osterholm@tryserumsfriskola.se 

Personal på förskoleavdelningen Svalan 
telefon nr: 076-021 48 20 
Cristina Skogström, barnskötare 
Josefine Lindwall, barnskötare

Personal på förskoleavdelningen MiniUgglan 
telefon nr: 076-022 69 50 
Annika Isaksson, barnskötare 
Frida Urberg, barnskötare

Vår Alltiallo 
Henrik Andersson, Vaktmästare & barnskötare på Miniugglan

Mat och Städpersonal 
Ingela Lindwall 
Tryserums friskola åk F-6 
Personalen nås på tele.nr. 076- 022 62 25 eller e-post. 

Förskoleklass
Lina Lundqvist mentor lina@tryserumsfriskola.se 

Åk 1
Ida Myhrman, mentor ida@tryserumsfriskola.se 

Åk 2-3
AnnaCarin Karpoff, mentor annacarin@tryserumsfriskola.se 
Elvira Östling, mentor och kurator elvira@tryserumsfriskola.se 

Åk 4-6
Jenny Schröck, mentor jenny@tryserumsfriskola.se 
Sofia Skoglund, mentor sofia@tryserumsfriskola.se 
Annika Hassel, lärare annika.h@tryserumsfriskola.se 

Bild, slöjd & HKK
Mika Liffner, lärare mika@tryserumsfriskola.se  

Idrott & Hälsa
Lisa Lenper Isaksson, lisa@tryserumsfriskola.se 

Resurs
Martina Eriksson,  martina@tryserumsfriskola.se 
Christian "Nisse" Gistrand,  nisse@tryserumsfriskola.se 
Titti Ukne Magnusson, titti@tryserumsfriskola.se 
 
Speciallärare
Pernilla Hegefors,  pernilla@tryserumsfriskola.se 

Skolsköterska
Ulla NIlsson, 070-601 45 74 ulla.nilsson@valdemarsvik.se  

Fritidshemmet Ugglan 
personalen nås på telefon nr: 076-8369038 eller mail